ГОЛОДОМОРИ ХХ СТОЛІТТЯ В УКРАЇНІ

ГОЛОДОМОРИ ХХ СТОЛІТТЯ В УКРАЇНІ

 

Вшанування жертв Голодомору 1932–1933 рр. і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 рр. – щорічний національний пам’ятний день України, який був запроваджений Указом Президента Леоніда Кучми 1998 р.

Цей ретельно продуманий злочин для закріплення тоталітарного режиму й упокорення населення став причиною загибелі 10,5 мільйонів українців.

Цьогоріч загальнонаціональна хвилина пам’яті жертв сталінського режиму відбувається в умовах повномасштабної війни росії проти України. Нині країна-агресор переслідує ціль, визначену ще Сталіним та його соратниками – знищити нашу націю.

Кажуть, хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього. На жаль, у нашій історії є багато «чорних» сторінок, які радянська влада всіляко хотіла приховати від українців і світу. Однак наш обов’язок – боронити свою правду!

25 листопада 2022 р. в Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті та фаховому коледжі кафедрою соціально-гуманітарної підготовки був проведений захід присвячений 90-м роковинам Голодомору-Геноциду, який розпочався хвилиною мовчання за невинноубієнними українцями.

В. о. ректора, доктор історичних наук., професор Юрій Телячий охарактеризував страшні події Голодоморів в Україні на прикладі «Щоденників Олександри Радченко». Проста українська жінка день за днем записувала події страшного геноциду українців періоду Голодомору 1932–1933 рр. Після визволення України від нацистів її записи потрапили до радянського НКВД, за що її було репресовано.

Докторка історичних наук, керівник наукового відділу Інституту Світлана Маркова дала характеристику сьогоднішньому геноциду, який здійснюється рашистами в Україні в ході повномасштабної війни із росією. Зокрема зачитала записки українців з окупованих територій та показала серію плакатів «Голодомор 1932-33 рр. та російсько-українська війна: Паралелі».

Проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат історичних наук Андрій Матвєєв проаналізував події колективізації та розкуркулення в Україні 1930–1932 рр., як передумову Голодомору, де одна із головних причин голодового Геноциду українців – знищення селянина-господаря і перетворення його на безсловесного кріпака в радянській колгоспній системі.

Бібліотекою Інституту організовано виставку «Коли той світанок настане?».

Цієї суботи, 26 листопада, о 16:00 запалімо Свічку Пам’яті, вшануймо пам’ять мільйонів українців хвилиною мовчання.

Вічна пам’ять померлим від Голодоморів та жертвам геноциду.

 

Кафедра соціально-гуманітарної підготовки

 

 

1_46_01
 
2_33_01 
 
3_24_01 
 
4_07_01 
 
5_05_01
 
6_02_01 
 

 

Розробка сайту:  uaBiznes.info