Кафедра соціально-гуманітарної підготовки.
Структурний підрозділ ХКТЕІ покликаний надати здобувачам освіти необхідний для сучасного фахівця обсяг гуманітарних та загальноекономічних знань, сформувати гнучкість і системність мислення, комунікативні навички, професійні, світоглядні й громадянські якості та морально-етичні цінності.
Місія кафедри — підготовка кваліфікованих фахівців, які мають лідерські та високі моральні якості, є конкурентними на ринку праці, ефективно здійснюють взаємодію в професійному, корпоративному та суспільному середовищі в умовах глобалізації політичних та економічних процесів. Головними завданнями кафедри є:
- якісна фундаментальна та гуманітарна підготовка фахівців;
- активна участь у розбудові національної вищої освіти, інтеграції у європейське та світове співтовариство;
- реалізація принципів Болонського процесу;
- забезпечення задоволення потреб особистості в інтелектуальному та духовному розвитку на основі високого рівня професійної підготовки фахівців у процесі навчання.
Кафедра діє за систематично сформованими цілями та принципами, встановленими відповідно до завдань, особливостей викладання та сприйняття дисциплін, які зосереджені на формуванні фахівців високого рівня із гнучкими знаннями та стійкими навичками оперування ними.
- гнучкість знань - уміння оперувати набутим матеріалом для впевненого крокування у світі бізнесу;
- продуктивність навчання - викладання дисциплін кафедри на основі практичного життєвого досвіду, реальних виробничих та життєвих ситуацій;
- конкурентноспроможність особистості - можливість оволодіти не лише теоретичними знаннями з дисциплін, а й застосовувати їх на практиці в умовах наближених до реальних робочих місць фахівців;
- іншомовна компетентність - можливість усунути мовний бар'єр, оволодіти досвідом успішних колег країн Європи та світу, шанс перейняти та попрактикувати провідні стратегії i принципи на шляху становлення себе як конкурентноспроможної особистості високого рівня;
- широкий профіль - вивчення історії, економічного становища країни дозволяють здобувачеві освіти частково усвідомити і переосмислити її культурні особливості й менталітет.
Науково-педагогічні працівники кафедри приділяють велику увагу вихованню фахівця як особистості Колектив кафедри створює умови для повноцінної реалізації внутрішнього потенціалу здобувача освіти і його особистісного становлення з адекватною громадсько-патріотичною життєвою позицією; спонукає бути готовим до вільного гуманістично-орієнтованого вибору самостійності, компетентності й відповідальності в громадсько-суспільній, професійній, культурній сферах життя.
Основною особливістю кафедри соціально-гуманітарної підготовки є її багатопрофільність. Викладачі кафедри працюють зі здобувачами освіти всіх спеціальностей та форм навчання, допомагають виробити навички та уміння при вивченні освітніх компонент:
1. - БЖД та основи охорони праці;
2. - Бджільництво: історія і сучасність;
3. - Ділова іноземна мова;
4. - Економіка підприємства;
5. - Економічна теорія;
6. - Іноземна мова (за професійним спрямуванням);
7. - Інформаційні системи і технології;
8. - Історія підприємництва, торгівлі та кооперації;
9. - Історичне краєзнавство;
10. - Історія України;
11. - Історія української державності;
12. - Історія економіки та економічної думки;
13. - Конфліктологія;
14. - Культура ділового спілкування;
15. - Макро-, мікроекономіка;
16. - Методологія та організація наукових досліджень;
17. - Основи наукових досліджень;
18. - Політологія;
19. - Вища та прикладна математика;
20. - Соціальна психологія;
21. - Статистика;
22. - Українська мова (за професійним спрямуванням);
23. - Університетська освіта та академічна доброчесність
24. - Фізична культура;
25.- Філософія.
Усі освітні компоненти забезпечені підручниками, навчальними посібниками, методичними рекомендаціями до практичних, семінарських, самостійних та індивідуальних робіт здобувачів освіти. Напрацювання викладачів на електронних носіях (довідники, посібники, консультації, тести) представлені у електронній бібліотеці XKTEІ.
Науково-дослідна робота кафедри планується і здійснюється відповідно до планів наукової роботи інституту, згідно з чинним законодавством. Науковопедагогічні працівники кафедри проводять активну науково-дослідницьку роботу, беруть участь у роботі наукових і науково-практичних конференцій та семінарів. Щорічно кафедра є співорганізатором науково-практичних конференцій та круглих столів для викладачів, аспірантів та здобувачів освіти: «Дискурс кооперативної освіти, науки і практики у рефлексіях XXI століття», «Хмельниччина в умовах війни росії проти України».
Основні напрями наукових досліджень кафедри:
- аналіз трансформаційних процесів у суспільстві;
- аналіз історичних процесів та їх вплив на сучасність;
- психологічні аспекти міжкультурної комунікації;
- етнокультурні аспекти розвитку суспільства;
- розвиток іншомовної компетенції майбутніх фахівців;
- методика викладання освітніх компонент соціально-гуманітарного та фундаментального циклів у контексті підготовки фахівців;
- проблеми та перспективи розвитку кооперативної освіти в Україні та закордоном.
Виховна робота кафедри спрямована на вдосконалення підготовки високоосвіченої, соціально активної та національно свідомої особистості, яка має громадянську відповідальність, високі духовні цінності, сімейні і патріотичні почуття, є носієм кращих досягнень національної та світової культури, здатна до самоосвіти і самовдосконалення. Успішна реалізація кафедрою завдань виховання у студентських групах забезпечується завдяки інституту кураторства. Науково-педагогічні працівники кафедри організовують цікаве позааудиторне спілкування зіздобувачами освіти, екскурсії до музеїв, відвідування театрів, кінопоказів. Крім того, здобувачі освіти залучаються до проведення профорієнтаційних заходів.