10 грудня 2014 р. у різних наукових та освітніх установах як держави, так і нашого міста було проведено круглі столи, конференції, присвяченій цій проблематиці, оскільки 66 років тому, 10 грудня 1948 р., Генеральною Асамблеєю ООН була ухвалена «Загальна декларація прав людини».
Неможливо досягти свободи в майбутньому, утискуючи її нині. М. Бакунін
На сьогодні актуальним питанням для світової спільноти є захист прав і свобод кожної людини. Без них неможливі ні людське співіснування, ні самореалізація людини, ні її самовдосконалення.
У світлі останніх подій сьогодення (Революція Гідності, трагічні події Майдану, АТО) зазначена проблема особливо гостро постає для України, держави, яка, незважаючи на суттєві перешкоди, рухається шляхом демократичних змін, становлення справжнього народовладдя. Сьогодні суспільство є свідком численних випадків, коли права і свободи громадян ігноруються як з боку правоохоронних органів, так і органів державної влади, відповідальних осіб.
10 грудня 2014 р. у різних наукових та освітніх установах як держави, так і нашого міста було проведено круглі столи, конференції, присвяченій цій проблематиці, оскільки 66 років тому, 10 грудня 1948 р., Генеральною Асамблеєю ООН була ухвалена «Загальна декларація прав людини», в якій вперше у світовій історії були визначені головні права і свободи людини.
Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут є активним учасником більшості науково-практичних, мистецьких, просвітницьких заходів, що проводяться в ОУНБ ім. М. Островського. Круглий стіл «Права людини в сучасному світі» виявився особливо цікавим і продуктивним для викладачів права та студентів спеціальності «Правознавство» нашого ВНЗ. Формат заходу об’єднав викладачів-практиків вишу, вчителів загальноосвітніх навчальних закладів міста, юристів ГО «Подільська правова ліга», представників клубу толерантності для переміщених осіб.
Викладачі-практики ХКТЕІ Олександра Олександрівна Корбут та Вікторія Іванівна Дем’янова виступили із доповідями-презентаціями на теми: «Конституційні права та свободи людини і громадянина» і «Особисті права людини в кримінальному провадженні». Зокрема, викладач правових дисциплін Корбут О. О. у своєму виступі проаналізували основні права та свободи людини, особливості їх дотриманням у різних країн і черговий раз наголосила на тому, що найвищою соціальною цінністю було та залишається людське життя.
В. І. Дем’янова у доповіді акцентувала увагу на іншій, актуальній для української дійсності проблемі – це ігнорування основних прав і свобод людей, які з певних причин опинились під слідством. Були наведені реальні приклади, коли представники правоохоронних органів перевищували свої повноваження і залишались при цьому безкарними. На жаль, такий стан справ для українського правосуддя не є нонсенсом. Було продемонстровано алгоритм звернення у Європейський суд з прав людини. Вікторія Іванівна наголосила, що останнім часом випадки звернення українських громадян до цієї судової інстанції почастішали. У доповідях юристів ГО «Подільська правова ліга» було відображено ситуацію щодо захисту прав і свобод людини на Хмельниччині, а керівник клубу толерантності для переміщених осіб при ОНБ ім. М.Островського Анастасія Чедлакова визначила правовий статус тимчасово переміщених осіб, гарантії їх соціального захисту.
Загалом круглий стіл відбувся у форматі динамічного діалогу. На часі – ефективні реформи, розробка і впровадження дієвих механізмів інформування, захисту прав і свобод людини в Україні.