![](/images/spacer.gif)
![](/images/spacer.gif)
«105 річниця незалежності Республіки Польща»
12 листопада 2023 року представники студентського саморядування ХКТЕІ відвідали захід до 105-річниці незалежності Республіки Польщі – пізнавально-патріотична година «Польща: витоки і становлення держави».
Під час зустрічі учасники говорили про різні періоди становлення польської держави, зокрема про історичне проголошення незалежності Польщі у 1918 р. і, безпосередньо, про людину – символа цого свята Юзефа Пілсудського, шлях до незалежності у боротьбі з комуністичною владою ПНР та участь у цих подіях вихідців з України Анни Валентинович та Кшиштофа Довгялло. Також присутні послухали вірші патріотичної поезії польською мовою учнів ліцею №18.
Захід було організовано спільно з ГО «Центр слов'янських мов та культур» (голова Неля Адамчук). На зустріч завітали представники польської спільноти міста, закладів освіти, молодь, відвідувачі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки. Серед гостей - голова Хмельницького осередку Спілки поляків в Україні Франц Міцінський, радник голови Хмельницької ОВА Олександр Шемчук, завідуючий кафедрою туризму та готельної справи ХНУ Ігор Журба, голова ГО <‹Батьківська ініціатива м. Хмельницького» Ольга Яневич-Федишина.
![img_4474_01. img_4474_01.](http://www.xktei.km.ua/images/articles/img_4474_01.jpeg)
![img_4502_01. img_4502_01.](http://www.xktei.km.ua/images/articles/img_4502_01.jpeg)
![img_4478_01. img_4478_01.](http://www.xktei.km.ua/images/articles/img_4478_01.jpeg)