ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

img_9971_04_01

    09 листопада 2015 року, у День української писемності і мови, в рамках проекту «Хмельниччина мистецько-історична», який вже протягом п’яти років реалізується у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті, було представлено черговий результат дослідницької роботи студентського гуртка туристів-краєзнавців «Хмельниччина inkognita» та літературної студії інституту «Свічадо».
    Камерним літературно-музичним вечором розпочалися традиційні для ХКТЕІ Дні інституту.
    Співтворцями та безпосередніми учасниками заходу стали представники Департаменту економічного розвитку промисловості та інфраструктури, Хмельницької ОДА Управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА, Хмельницького обласного краєзнавчого та літературного музеїв, Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Островського, Всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік», літературного журналу «Дніпро», туристичної фірми «Ніка-Тур».
    Початок традиції проведення камерних літературно-музичних вечорів у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті сягає 2010 року. 
    Синтез літературного та історичного напрямів у 2013-2015 рр. зумовив появу своєрідного тренду – біографічного туризму – вивчення життєписів представників князівських родин часів Речі Посполитої, біографій власників шляхетських маєтків ХVІІІ – поч. ХХ століть, збережених на території Хмельниччини, їх історико-мистецької реконструкції, а також презентацію результатів на конференціях, туристичних форумах, і звичайно ж – у рамках камерних літературно-музичних вечорів.
    Задумані як форма презентації досягнень студентства у художньому читанні, вокалі, хореографії, сьогодні ці творчі форуми є справжньою мистецькою подією у житті області, оригінальним туристичним продуктом, шляхетною формою відпочинку особистостей, закоханих у красу художнього слова та історію рідної землі.
    Цьогоріч у змісті творчого форуму було лірично інтерпретовано та представлено історію Єлизавети (Гальшки) Острозької – аристократки, найбагатшої спадкоємиці Речі Посполитої, відомої меценатки, племінниці «некоронованого короля» Речі Посполитої князя Костянтина-Василя Острозького, названої сучасниками «чорною княгинею». Також було творчо представлено легенду про кохання княгині Барбари Урсули-Дуніної (пізніше – Дуніна-Сангушко) та князя Кароля Сангушка. Згодом усі учасники творчого форуму перенеслись у романтичні та прекрасні Антоніни, де спалахнув вогонь кохання між регентом коронної канцелярії, депутатом сейму від Волинського воєводства Iгнацiєм Мальчевським та Антоніною Урсулою-Дуніною…
    Саме такий камерний творчий вечір «Літературно-музичні імпрези – реконструкції історій кохання жінок-легенд Подільського краю» – креативний звіт про роботу пошукового гуртка туристів-краєзнавців відбувся красивого листопадового дня у місті над Бугом.
    P. S. Ми любимо свій край, свою землю. Бо вона – красива, з давньою історією, славними традиціями, харизматичними людьми. Бо вона – наша. Ми зачудовуємося красою й мелодійністю української мови. Це – вираз нашої національної ідентичності, це – наша душа.Присвятивши життя фахово-інтелектуальному вихованню нових поколінь професіоналів, ми маємо перебувати у постійному творчому «неспокої», шукаючи нові форми долучення студентської молоді до животворного джерела нашої величної історії, нашої неймовірно красивої мови.

img_9875_01

Фотогалерея

Розробка сайту:  uaBiznes.info