КУЛЬТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
Історик-мистецтвознавець Лілія ІВАНЕВИЧ завітала до бібліотеки ХКТЕІ на зустріч зі студентами КІ(мб)-911 і МТ(мб)-911 фахового коледжу.
Лілія Анатоліївна – докторка історичних наук, позаштатна наукова співробітниця Хмельницького міського відділу Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України, лауреатка обласних премій. Авторка понад 200 наукових праць з історії України, бібліографії й історичної біографістики, історії костюма, етнографії, краєзнавства та народознавства.
Привітав учасників заходу та представив гостю віце-президент ХКТЕІ Андрій МАТВЄЄВ.
Під час зустрічі Лілія ІВАНЕВИЧ охарактеризувала традиції та трансформації подільського народного одягу від витоків до сучасності, його значущість як складової культурно-національної спадщини нашої держави.
Презентувала свою монографію «Традиційний одяг українців Поділля (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.): історія, класифікація, конструктивно-художні та регіонально-локальні особливості». В книзі йдеться про специфіку традиційного вбрання українців Буковинської, Західної, Східної та Центральної зон Поділля др. пол. ХІХ – поч. ХХІ ст.; подано класифікацію народного одягу регіону за його конструктивно-художніми й функціонально-вжитковими характеристиками через призму розширеної фактологічної джерельної бази.
Під час презентації пані Лілія наголосила, що в українському народному одязі втілилася історична доля народу, його культура і традиції. Національний одяг зберігає в собі особливості різних культурних епох, тому він є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей українського народу.
Модерувала захід директор бібліотеки – Валентина БОРЕЙКО.
Бібліотека ХКТЕІ