21 листопада 2014 року у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбулись урочистості з нагоди відзначення першого Дня національної гідності.
«Я єсть народ, якого правди сила ніким звойована ще не була!» (П. Тичина)
«Вітчизна – це не хтось і десь, Я – теж Вітчизна» (І. Світличний)
Скільки існує людина як цивілізована особистість, стільки й існує усвідомлення нею своєї ваги в суспільстві, свого громадянського обов’язку, а також її повага до себе.
Усе це називається гідністю, і саме ця якість вирізняє справжню особистість з-поміж так званих пересічних обивателів.
Саме самоповага змусила мирних людей, студентство у листопаді 2013 року вийти на Майдан незалежності, щоб відстояти вільний, європейський вибір нашої держави. А потім, коли два місяці мирного протесту влада просто проігнорувала, розпочалась друга, жорстока хвиля протистоянь, коли зневірені у владі власної країни люди зрозуміли: вони самі мають боротись за своє майбутнє – за себе, за своїх дітей, за свою землю.
Сьогодні Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробили не одна, а дві революції: наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності.
21 листопада 2014 року у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбулись урочистості з нагоди відзначення першого Дня національної гідності. У фойє та коридорах інституту відбувались відеоперегляди хроніки подій листопада 2013 – лютого 2014 років, відеопрезентації, присвячені пам’яті героїв Небесної Сотні, героям АТО.
У переповненій викладачами і студентами актовій залі відбулась урочиста відкрита виховна година – вшанування патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 років піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
У абсолютній тиші звучали слова ведучих про сутність поняття людської і національної гідності. За допомогою проникливих слів пісень, присвячених героям Небесної Сотні та воїнам АТО, переосмислювалась дійсність, вартісний вимір життя. Словами «Молитви за Україну» завершився перший День національної гідності у ХКТЕІ.
Переконані, що студентська молодь назавжди усвідомила принципи життя справжньої людини, яка за будь-яких обставин залишиться величною у своїх думках і вчинках.
P.S. Є така тонка і ніжна, сильна і мужня, недоторкана і незламна річ — гідність людської особистості.
У житті людина зустрічається з чесністю та підлістю, щастям та горем. Бувають миті не тільки радості, а й страждання, душу перевертають всепоглинаюча любов і почуття ненависті. Трапляються такі ситуації, коли потрібно відмовлятися від чогось і йти на жертву задля блага рідної, близької людини, потрібно піднестися силою своїх думок, переконань над почуттями та емоційними поривами.
Усе це вимагає гідності. Треба з гідністю жити, працювати, з гідністю користуватися матеріальними і духовними благами, на які ти маєш право, з гідністю переживати радість і горе, зустріти свою останню годину, бо коли настане час відповідати за власні думки, слова та вчинки перед найсуворішим суддею, якого не можна підкупити або вмовити — перед своєю Совістю, не в кожного вистачить мужності зазирнути в її очі — на це здатна тільки людина, яка зберегла свою гідність.
Національна гідність завжди була і є в пошані. Навіть у ворогів. Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, молодих людей – завтрашніх господарів життя. Ви потрібні їй — мудрі, умілі, дбайливі, людяні. Тож попри всі щоденні турботи пам'ятайте про головне — вибудовуйте храм своєї душі, формуйте себе як Людину, яку сотворив Господь подібною до себе.
Вікторія Церклевич, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи,
Олена Домбровська, керівник відділу студентських об’єднань.