Є така професія - захисник Вітчизни...

     Зимова пора багата на різноманітні свята. Але останній місяць зими відзначений особливою датою календаря, коли країни пострадянського простору відзначають свято усіх чоловіків - 23 лютого - День захисника Вітчизни. Минають століття та роки, одна епоха змінює іншу, але свято залишається незмінним.
    
Уже багато років поспіль стало доброю традицією відзначати День захисника Вітчизни у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті. У такий день ще не весняне, але ласкаве сонце світить яскравіше, а зимовий холод, хоч на мить, але відступає. Навчальний заклад чекає поважних та шанованих гостей. Ці люди знають про війну не з книг та кінофільмів. Вони є живими свідками страшних моментів бою, вони знають, що таке справжня дружба та підтримка, вони цінують кожну мить життя, вони є справжніми патріотами України - це оберіг нашого навчального закладу, почесний голова Ради ветеранів Хмельницької області - Т.І.Величко, генерал-майор танкових військ, ветеран Великої Вітчизняної війни - І.І.Бабак, учасник бойових дій обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані, командир батареї, член правління Ради ветеранів Афганістану - М.А.Панов, полковник Національної академії державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького - В.В.Журавльов. Шановані гості, ветерани Великої Вітчизняної війни Т.І.Величко та І.І.Бабак розповіли студентам про свою бойову юність та військові будні, про пережиті моменти важкої втрати товаришів та неймовірну радість перемоги. Своїм життєвим досвідом вони продемонстрували, що означає єдність та довіра...
    
Нажаль, слово «війна» не має терміну давності. І 70-90-роки XX ст. знову залишили у пам'яті народу кривавий слід. Афганістан - далека азійська країна, кудир наказу радянського керівництва було уведено обмежений контингент радянських військ. Молоді люди, яким ледь виповнилось 18 років взяли до рук зброю і пішли захищати чужу територію. Для них це був військовий обов'язок, наказ, який не обговорюють. Про нелегкі будні афганського життя розповів ветеран-афганець М.А.Панов, який зауважив, що військова честь, доблесть, почуття підтримки та взаємодопомоги ніколи не зникнуть і завжди матимуть цінність. Полковник академії прикордонних військ В.В.Журавльов, продовжуючи виступ свого попередника, сказав, що справжніми воїнами не народжуються а стають, і що священним обов'язком кожного справжнього чоловіка є захист своєї родини та Вітчизни. ХКТЕІ завжди радий гостям, і цьогорічне свято не стало винятком. До нас завітали юні таланти з Дунаєвеччини - учні ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, міста Дунаєвець, на чолі з директором В.М.Свистяком , заступником директора з виховної роботи Н.В.Магерою та педагогом-організатором О.І.Чайковською, які подарували свій талант і гарний настрій усім учасникам дійства. Запальний танок гурту «Колібрі», викликав бурю овацій у студентської аудиторії. Ю. Котлінська зачарувала присутніх мелодійністю та неповторним звучанням української пісні. Її талант не залишив байдужим жодного з присутніх.
    
Свій мистецький талант та неповторний шарм подарували гостям свята студенти інституту. Милозвучністю слова вирізнялись ведучі концерту — студенти: Д.Будник (гр. Ф-922) та Д. Заболотна(гр.Ф-921), К. Мудра(гр.Б- 932) та В.Казаков(гр.Тм-932). Чарівну мелодію пісень воєнної доби подарували В.Данькова, А.Хіміченко, В.Мусієнко, Д.Паничик, О. Присяжнюк. Українська пісня яскраво звучала у виконанні Н.Суходоли та Ю. Циганкової . Художнє читання - вірш про війну, подарувала К.Горбатенко. Хвилююча мелодія вальсу повернула ветеранів у юність та молодість а присутнім гостям подарувала приємні хвилини насолоди. Організатори дійства, на чолі з Т.О. Матіяш, подбали про належне музичне та відео оформлення свята. Глядачам було продемонстровано фільми періоду Великої Вітчизняної та Афганської воєн. Загалом атмосфера свята була теплою та невимушеною. Завдяки такій зустрічі поєднались минуле і сучасне, зрілість та юність, почуття обов'язку і безмежної вдячності за вічний подвиг.
    
На завершення свята теплі слова привітання та вдячності подарувала гостям заступник ректора з виховної роботи В.С.Церклевич, яка сказала про те, що подвигу у нашому житті завжди є місце і справжні чоловіки ніколи не переведуться

Розробка сайту:  uaBiznes.info